سایر ابزارهای نجوم


ابزارهای نجوم

خورشید امروز

در ادامه این مطلب جدیدترین تصاویر از خورشید را می بینید. برای دیدن هر تصویر با کیفیت بالا بر روی آن کلیک کنید. این تصاویر به صورت روزانه و خودکار از طرف رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا (Solar Dynamics Observatory) به روز رسانی می شوند.

ادامه مطلب ...
 

طول و عرض جغرافیایی

در بسیاری از نرم افزار های نجومی به مختصات جغرافیایی شهر زندگی خود بر اساس طول جغرافیایی (Longitude) و عرض جغرافیایی (Latitude) نیازمندید. در ادامه طول و عرض جغرافیایی شهرهای مختلف ایران آمده است.

 

ادامه مطلب ...
 

ابزار نجومی: محاسبه گر میدان دید

این ابزار یک محاسبه گر فوق العاده کاربردی و قدرتمند است. این ابزار به شما کمک خواهد کرد تا پس از انتخاب نوع تلسکوپ، نوع دوربین ، نوع لنزها و سایر تنظیمات دلخواه، تصویر فضا بر اساس مولفه های تعیین شده را ببینید. بنابراین این ابزار به شما کمک خواهد نمود تا با برسی انواع حالات مختلف، و با توجه به علاقه مندی شما، مناسب ترین تلسکوپ، دوربین و لنز ها را شناخته و برای رصد آسمان شب و یا عکاسی نجومی خریداری نمایید.

ادامه مطلب ...
 

ابزار نجومی: اندازه و وضعیت دید سیارات

با کمک این ابزار، اندازه و وضعیت رویت هر یک از سیارات منظومه شمسی را در تاریخ و زمان تعیین شده توسط شما می توانید مشاهده نمایید.

ادامه مطلب ...
 

ابزار نجومی: موقعیت اقمار سیاره مشتری

این ابزار موقعیت 4 قمر بزرگ سیاره مشتری که برای اولین توسط گالیله کشف شده و به قمرهای گالیله ای مشهورند را نمایش می دهد. 

ادامه مطلب ...
 
صفحه 1 از 8